"DZIEŃ WYSTARCZAJĄCO DOBRY 

WŚRÓD MAŁYCH DZIECI"

CZĘŚĆ 1: "SZTUKA BYCIA SPEŁNIONĄ MAMĄ"

Początkującej pływaczce podajemy deskę, a debiutująca mama od razu skacze na główkę i głęboką wodę. Po czym wypływa na nieznany ląd, gdzie mnóstwo rzeczy działa na opak, a mapy brak!


Ta książka jest jak wygodny, miękki materac, na którym podryfujesz między falą zmęczenia a falą złości, nadchodzącymi całkiem znienacka. 


Napisałam ją dla mam, lecz nie o dzieciach, bo bardzo chciałam, żebyś to Ty była na pierwszym planie. 

Żeby nowa, zaskakująco-inna rzeczywistość mogła Ci sprzyjać  w rozwoju osobistym. 

Żebyś razem ze swoim dzieckiem uczyła się siebie, komunikowania swoich potrzeb i dbania o nie. Bez dodatku wyrzutów sumienia!

Jesteś gotowa na odkrycie w sobie nowych pokładów spokoju i spełnienia?


CO ZNAJDZIESZ W ŚRODKU?

 • sprawdzone i proste narzędzia do samorozwoju, które pasują do realiów młodej mamy: w chaosie, niedoczasie, wśród małych dzieci (czyt. nie odłożysz ich na bliżej nieokreślony czas “Jak dzieci dorosną”, tylko zastosujesz od razu)

 • krzepiące felietony z pianką ukojenia, w których przejrzysz się jak w lustrze

 • prywatne lekcje (bez pouczania i oceniania!): akceptacji nowej siebie i zaskakującej rzeczywistości,

 • zrozumienie jak u najlepszej przyjaciółki, bez poradnikowego przytłoczenia!

W trosce o jakość mojej książki, jej kwestie merytoryczne konsultowałam z psycholożką: Joanną Kaletą oraz edukatorką Pozytywnej Dyscypliny: Justyną Brzozak.

POZNAJ OPINIE O MOJEJ KSIĄŻCE MAM I EKSPERTÓW:


CZY TY TEŻ…

…masz myśli niewypowiedziane? Takie, których „nie wypada”, bo „powinnaś być wdzięczna”, a przecież „kiedyś było trudniej”?


Wybierz swoje, dorzuć inne…i odetchnij. Gdzieś parę okien dalej mieszka ona – zupełnie inna niż Ty, lecz z tymi samymi hasłami w głowie. Może nie chce się do nich przed sobą przyznać. Może czuje, że potrzebuje zagryźć zęby i przestać się nad sobą użalać. W końcu macierzyństwo to poświęcenie części siebie, czy tak?

W „Sztuce bycia spełnioną mamą” poruszam wszystkie powyższe myśli, i uprzedzę Cię z góry! Wiem, są niewygodne. Ale to dlatego, że pod każdą z nich kryje się coś jeszcze: potrzeba. Chwilowo podduszona, ale uparcie dająca Ci o sobie znać. Pokażę Ci, jak je jedną po drugiej odkryć i ich posłuchać 

CZY GRASZ ROLĘ “MAMA”...

...bez scenariusza i kaskadera, a przy tym czujesz, że pracujesz o wiele ciężej niż wcześniej i Twoje potrzeby notorycznie są spychane na dalszy plan? W takim razie dobrze trafiłaś!

Ta książka jest dla Ciebie, jeśli:


Ta książka NIE jest dla Ciebie, jeśli:


 • myślisz, że rzeczywistość sama się ułoży, a ciemna chmura emocji w końcu przeleci i trzeba ją przeczekać


 • nie chcesz nic zmieniać i myślisz sobie: “Jest jak jest, trudno


 • nie zależy Ci, żeby Twoja codzienność nabrała kolorów i dawała więcej powodów do satysfakcji


 • nie lubisz poznawać perspektywy innych mam, bo czujesz, że Twój przypadek jest zupełnie inny


 • nie lubisz słuchać innych i czerpać wiedzy z ich osobistych doświadczeń. Włożyłam w tę książkę swoje serce i chciałabym, żeby trafiła do osób, które są otwarte na zmianę perspektywy i spojrzenie na siebie z dystansu


 • szukasz porad jak być perfekcyjną mamą, panią domu, żoną i mieć idealne życie jak z filmu. Nie jestem psychologiem ani ekspertką, ale z przyjemnością zapraszam Cię do mojego świata, którego doświadczyłam i w którym jest miejsce na wszystkie emocje, tylko w dobrych proporcjach


 • potrzebujesz poradnika o wychowaniu dzieci - w tym e-booku skupiam się w 100% na mamach!KIM JESTEM I DLACZEGO NAPISAŁAM TĘ KSIĄŻKĘ?

Nazywam się Ania Ługowska-Tabaj, jestem mamą dwóch córeczek: Anielki (4,5) i Zuzi (2,5) oraz Krzysia-Rycerzyka. Po pół roku pierwszego urlopu macierzyńskiego poczułam, że chcę zrobić dla siebie coś więcej niż opieka nad domem i dzieckiem, odrębnie od dotychczasowego doświadczenia zawodowego (jako rekruter i specjalista ds. wizerunku marki). I tak to się wszystko zaczęło: między garami a przewijakiem… 

W sieci działam jako Tabayka, od czterech lat tworzę bloga, w którym dzielę się pisanymi przez życie, ale sprawdzonymi na sobie patentami na samorozwój, uważność w macierzyństwie i dobre planowanie. Nienachalnie, za to z dużą czułością, namawiam kobiety do odkrywania siebie, wychodząc poza rolę “mama”, która stereotypowo “siedzi z dzieckiem w domu”. Umówmy się, która z nas faktycznie ma czas, żeby usiąść? ;-) 

Jestem inicjatorką projektu oraz warsztatów stacjonarnych “Macierzyński i co dalej?” Współtworzyłam też platformę edukacyjną MamaAcademy. Obie inicjatywy wspierają młode mamy w rozwijaniu własnego biznesu i przydatnych do tego umiejętności. Myślą przewodnią moich działań jest to, że najlepsze pomysły na siebie powstają między garami a przewijakiem i sama jestem na to dowodem. W macierzyństwie zaskoczyło mnie odkrycie, że nie tylko dziecko poznaje dzięki nam świat, lecz my też uczymy się na nowo życia, siebie, swoich granic i potrzeb. To cenna lekcja rozwoju osobistego, której nie dał mi żaden wpis w CV.

Serię “Dzień wystarczająco dobry” napisałam z myślą o Tobie - mamie, która bywa zmęczona i przytłoczona rutyną życia, ale nie odpuściła swoich planów, ambicji i marzeń. Podzieliłam ją na 3 części, żeby przesłanie każdej z nich było czytelne, a jej treść lekka w odbiorze. Jednocześnie każdy kolejny tytuł dobrze uzupełnia poprzedni, tworząc razem solidną konstrukcję z praktycznych tipów, słów otuchy oraz trackerów umilających i usprawniających codzienność. 

Razem ze mną, z każdą przeczytaną częścią, wspinasz się na kolejny poziom rozwoju osobistego, z dużą dawką czułości, ukojenia i zrozumienia.

Zrób swoje najważniejsze 24 KROKI...

Pierwsza z trzech części książki to taki parter domu, podstawy. Otwieramy razem okna, wpuszczamy powiew świeżej perspektywy, łapiemy grunt pod nogami w nowych realiach. Plotkujemy, czasem z mokrymi od ulgi oczami, potem z wybuchem śmiechu i okrzykiem “mam TAK SAMO!”.

Jeśli Ci się spodoba, wyrusz ze mną dalej! Bo poza parterem przyda się też poziom wyżej, żeby móc ogarnąć z lotu ptaka rodzinną rzeczywistość, a może i dostrzec nową ścieżkę zawodową? Chcesz?

Książkę podzieliłam na 24 kroki, takie
mommy steps :-) :


 • Część 1. Sztuka bycia spełnioną mamą (kroki 1-7)
 • Część 2. System rodzinnego planowania (kroki 8-18), premiera: WRZESIEŃ 2021
 • Część 3. Szukanie balansu i nowej drogi po macierzyńskim (19-24), premiera:GRUDZIEŃ 2021

Jeśli chcesz trzymać rękę na pulsie, dołącz do mnie na moim Instagramie - tabayka_anna_tabaj 

TYLKO TERAZ W NAJLEPSZEJ CENIE!

*) a jeśli dasz mi poznać Twoją opinię nt. pierwszej części , dodaję rabat 10 zł na zakup kolejnych (zsumuje się nawet z promocją podczas następnych premier!) 

Skorzystaj z promocji na Dzień Mamy i spraw sobie lub bliskiej osobie wyjątkowy prezent od serca.

To jest właśnie ten moment, w którym wypijesz ciepłą kawę i zatopisz się w lekturze - Dzień Wystarczająco Dobry! :-)

Kup e-booka w wyjątkowej, najniższej cenie 39 zł. 

Uwaga! Obowiązuje ona tylko przez tydzień: od 25 maja do 2 czerwca włącznie. Później możesz zamówić e-booka w standardowej cenie 59 zł.


Do końca PROMOCJI POZOSTAŁO:

00 Days
00 Hours
00 Mins
00 Secs

Najczęściej zadawane pytania:

1. Jestem w ciąży, czy znajdę w tym e-booku coś dla siebie?

Tak, delektuj się swobodą czytania! Wejdziesz w nowy, wymagający i zaskakujący etap życia z większą świadomością, wiedząc, że są błędy, których możesz uniknąć. Ale najlepiej, gdybyś wracała do wybranych fragmentów, gdy maluch będzie już na świecie – wtedy staną Ci się bliższe i łatwiej wybierzesz rozwiązania pasujące do Ciebie i Twojej rodziny.

2. Kiedy będą dostępne pozostałe części?

  Premiera drugiej części “System rodzinnego planowania” to wrzesień 2021, a trzeciej, “Szukanie balansu i nowej drogi po macierzyńskim” - grudzień 2021. Najlepiej, jeśli dołączysz do mnie na Instagramie @tabayka_anna_tabaj, żeby być na bieżąco ze wszystkimi newsami.

  3. Czy to książka tylko dla kobiet?

  Nie! Zwracam się do mam, ale Twoi bliscy również odkryją w niej coś dla siebie. Plus, będzie im dużo łatwiej spojrzeć na świat z Twojej perspektywy, zaakceptować, że zmienne stany nastroju to nie tylko sprawka hormonów. Jest duża szansa, że po przeczytaniu tej książki lepiej zrozumieją macierzyńskie wyzwania i sami wyjdą z inicjatywą pomocy.

  4. Co wyróżnia tę książkę od innych w temacie macierzyństwa?

  Ten e-book nie jest kolejnym poradnikiem dla rodziców o metodach wychowawczych. Został napisany z myślą o kobietach, które nie tylko chcą odnaleźć się w nowej roli, ale też szukają prostych i gotowych do wdrożenia sposobów na bycie spełnioną, lepiej zorganizowaną, zadowoloną z życia mamą.


  5. O czym będzie 2. i 3. część książki?

  W części 2: System rodzinnego planowania przybliżę Ci sprawdzone sposoby na lepszą organizację codzienności i okiełznanie chaosu (poznasz m.in. technikę KINO i metodę zygzaka); zaproponuję wspierające rytuały oraz sposoby na opanowanie sytuacji SOS, gdy rzeczywistość psuje oczekiwania. Podzielę się też swoimi autorskimi planszami do planowania dnia, zadań i przyjemności.

  Z kolei w części 3: Sztuka balansu i wyboru nowej drogi zawodowej po macierzyńskim opowiadam o trudnej sztuce odpuszczania, budowaniu pewności siebie i szukaniu pomysłu na siebie po urlopie macierzyńskim. To część poświęcona najcenniejszej lekcji rozwoju osobistego, czyli zmianom, które zachodzą w Tobie od momentu zostania rodzicem.

  W obu częściach nie zabraknie literackiego akcentu, czyli felietonów, które działają jak wspierające przytulenie. Bo, tak jak uczy moja książka, wiedza jest równie ważna jak nasze emocje!

  6. W jakim formacie jest ebook? Jak mogę go pobrać?

  Mojego e-booka pobierzesz w formacie *pdf do czytania na komputerze i telefonie oraz na tablecie (najwygodniej :-))

  7. Czy mogę kupić e-booka w prezencie?

   Jak najbardziej! Wystarczy, że w zamówieniu podasz adres mailowy osoby, której chcesz sprawić prezent. A jeśli zależy Ci by nie widać było ceny, napisz do nas maila (sklep@tabayka.pl) wtedy po dokonaniu wpłaty, wyślemy ręcznie z ładnym graficznym dodatkiem i dedykacją!

   .